عضویت در سایت

اعلام نتایج آزمون دکتری در هفته اول اردیبهشت

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در هفته اول اردیبهشت ماه و همچنین احتمال حذف تاثیر سوابق تحصیلی برای پذیرش داوطلبان آزمون سراسری خبر داد.

 به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابراهیم خدایی در مراسم بازدید از برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 95 در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آزمون مذکور با شرکت 158 هزار داوطلب در 54 شهرستان مختلف در حال برگزاری است، اظهار کرد: طبق گزارش‌های رسیده آزمون دکتری به موقع و با دقت کامل آغاز شده و در حال برگزاری است. 43 درصد داوطلبان شرکت کننده در این آزمون خانم و 57 درصد آن‌ها آقا هستند.

 وی در مورد زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری سال 95 توضیح داد: نتیجه اولیه آزمون مذکور هفته اول اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و تا 10 اردیبهشت 95 دفترچه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از طریق سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها فرصت دارند از 18 اردیبهشت ماه تا 31 تیرماه مرحله دوم آزمون دکتری که شامل مصاحبه، امتحان تخصصی و بررسی مدارک می‌شود را انجام داده و نتیجه را در مردادماه به سازمان اعلام کنند تا مورد تائید سازمان قرار بگیرد.

 رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه همه داوطلبان آزمون دکتری باید در آزمون عمومی شرکت کنند، افزود: پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری فقط برای داوطلبان استعداد درخشان است.

 خدایی در ادامه با بیان اینکه روال پذیرش دانشجو در مقطع دکتری امسال تغییر یافته است، توضیح داد: امسال پس از اینکه کارنامه نتایج در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، دانشگاه‌ها حدنصاب نمره در هر رشته را از طریق سایت خودشان و سازمان سنجش اعلام می‌کنند و تا 10 اردیبهشت 95 اطلاعات دانشگاه در سازمان سازمان سنجش قرار داده می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

2

نوید
نظر شما

نویدجمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۱۹

اسم آزمون رو باید بزارن دکتری استعداد! چون از هرکی می پرسم تخصصی رو خوب زده ولی استعداد رو وقت نشده کامل بزنه و با اینکه ضریبش یکه ولی استعداده که رتبه رو تعیین می کنه

غلامی
نظر شما

غلامییکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴

سلام ایکاش آزمون استعداد حذف می شد. سوالات تخصصی را اگر مطالعه داشته باشی خیلی خوب میشه جواب داد. ولی با خستگی بعد از آزمون تخصصی ، واقعا پاسخ دادن به سوالات استعداد خیلی سخته