عضویت در سایت

تحلیل‌ها و دیدگاه‌ها درباره کنکور دکتری 95

شرح آزمون (نیمه متمرکز) دکتری 95:

آزمون (نیمه متمرکز) دکتری 95 در روز جمعه 14 اسفند ماه در گروه‌‌های اصلی علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان، هنر و دامپزشکی برگزار شد.

این آزمون در 54 شهر در سراسر کشور در حالی ساعت 8 صبح برگزار شد، که ابتدا دفترچه‌های تخصصی (با ضریب 4)  و سپس با جمع شدن دفترچه شماره 1، دفترچه شماره 2 (شامل دروس عمومی) یعنی دو آزمون استعداد تحصیلی و زبان خارجی عمومی (هرکدام با ضریب 1) بین داوطلبان توزیع گردید. برای پاسخدهی به سوالات تخصصی (مستقل از تعداد سوالات دفترچه) 120 دقیقه و برای سوالات عمومی 90 دقیقه زمان درنظر گرفته شده بود. تعداد سوالات دروس عمومی 30 سوال برای هر درس (یعنی 30 سوال زبان و 30 سوال استعدادنحصیلی) و تعداد سوالات دروس تخصصی بر اساس جدول زیر مطرح شد:

تعداد سوالات تخصصی کنکور دکتری 95

همانند همه آزمون‌های 5 سال اخیر سازمان سنجش، دفترچه‌های آزمون، براساس نام، نام خانوادگی و شماره داوطلبی شخصی سازی شده بود و با شماره گذاری A تا F ترتیب گزینه‌های متفاوت داشتند.

نتایج این آزمون در قالب کارنامه‌ای که شامل سنجش علمی و تراز نمره کسب شده توسط داوطلب هست در هفته اول اردیبهشت ماه سال 95 از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد.

تحلیل کنکور دکتری

تحلیل عمومی آزمون دکتری

تحلیل استعداد تحصیلی دکتری 95

تحلیل زبان دکتری 95

تحلیل دروس تخصصی آزمون دکتری 95

 

308

محمد
نظر شما

محمدسه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶

سلام . ببخشید من تو ازمون پارسال پردیس بین الملل شیراز قبول شدم. اما نرفتم. ابا این ازمون سال جدید تو اسفند ماه حق شرکت دارم یا نه؟ سپاس

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود بر شما. هیچ محدودیتی نداره و میتونید شرکت کنید. فقط اگر روزانه قبول بشید و نرید نمیتونید سال بعد شرکت کنید. شبانه و پردیس و سایر نظام ها مشکلی نداره.

علیرضا شهراسبی
نظر شما

علیرضا شهراسبیدوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸

با سلام میخواستم راجع به اعتبار دو ساله ی کنکور 95 از حضورتون بپرسم . با توجه به اینکه محتوی آزمون مقداری تغییر کرده(دو درس اضافه شده - برای کنکور مدیریت فناوری اطلاعات) ، این اعتبار بخشی به چه صورت هست ؟ آیا اصلا هست !؟ من بابت این کنکور عمرم رو گذاشتم و برای مصاحبه هم همه دانشگاه های تهران رو پذیرش داشتم وی بابت شرایط کاری نتونستم برم و موکول کردم برای سال بعد ! خواهش می کنم اگر راجع به اعتبار این آزمون اطلاعی دارید، بفرمایید. چون برنامه های زندگی من رو واقعا به هم ریخته ! ممونم از لطفتون

قدسی
نظر شما

قدسیچهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲

سلام از دوستان کسی میدونه جواب نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد کی میاد؟ با توجه به اینکه قرار بود نیمه دوم شهریور بیاد .شرایط من اینه که در دانشگاه غیر انتفاعی هم قبول شدم اما غیر از تهران حالا قبل از جواب آزاد از طرف دانشگاه تحت فشارم برای ثبت نام قطعی و این بلا تکلیفی غیر عادلانه و حق کشی هست.

مشاور شما
نظر شما

مشاور شما

سلام دوست عزیز. طبق اطلاعیه دانشگاه آزاد، نتایج آزمون دکتری آخر شهریور اعلام میشه. باز باید منتظر باشید.

مرتضی
نظر شما

مرتضیچهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸

با سلام نتیجه دکتری کی اعلام میشه؟

عارف
نظر شما

عارفچهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۳۴

سلام.تکلیف آزمون آبان ماه چی شد؟ لطفا کسی می دونه بگه؟ کی معلوم میشه؟

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود. با احتمال زیاد برگزار نمیشه.

الهامی
نظر شما

الهامیسه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵

سلام لطفا بفرمایید تکلیف آزمون آبان چی شد؟ آیا آماده بشیم یا نه؟

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود بر شما. خیر. برای اسفند خودتون رو آماده کنید.

روح الله
نظر شما

روح اللهدوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۵۲

با سلام. بنده بورس خارج از کشور یک دانشگاه رو قبول شدم و همزمان روزانه یک دانشگاه دیگر را. آیا میتونم در هر دوجا فرم تعهد پرکنم؟ چون بورس مراحل زیادی داره میشه روزانه رو همزمان خوند و وقتی کار بورس تمام شد روزانه را انصراف داد؟ ممنونم

سهیلا
نظر شما

سهیلاپنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۷:۳۴

با سلام.و درود.. آقا یکی بگه آزمون آبان برگذار میشه ... چقد بلا تکلیف بمونیم آخه..

شکوه
نظر شما

شکوهسه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۴۱

با سلام ایاطبق اطلاعیه که سازمان سنجش داد که کارنامه ازمون 95 دو سال اعتبار داره ایا هنوزم این قانون برای ازمون ابان ماهم برقراره؟

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود. تا این لحظه که خبری مبنی بر تصمیم جدید گرفته نشده و شرایط همان هست و باید دو سال معتبر باشه.

يلدا پورابراهيمي
نظر شما

يلدا پورابراهيميجمعه ۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۷

سلام ازمون دكتري سراسري و ازاد هر كدام چ زماني ثبت نام و برگزار ميشه؟ممنون از پاسخگويي