عضویت در سایت

همکاری‌های بین المللی دانشگاه تبریز گسترش می‌یابد

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز دارای ارتباطات ویژه علمی در سطح بین المللی است که این همکاری ها در حال گسترش است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: دانشگاه تبریز پس از تهران دومین دانشگاه بزرگ کشور است که در رتبه بندی انجام شده توسط وزارت علوم رتبه ۹ کشور را دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۶۵۰ رشته و مقطع در این دانشگاه دایر است که ۹۰ مورد آن کارشناسی،۱۶۸ تخصصی و ۳۳۰ عنوان نیز مربوط به رشته های ارشد هستند و همچنین ۲۱ هزار نفر در دانشگاه تبریز و واحدهای اقماری تحصیل می کنند که ۴۲ درصد از این جمعیت دانشجویی در دوره های تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه این دانشگاه ۷۵۵ نفر هیئت علمی دارد، گفت: ۵۰ درصد از اعضای هیئت علمی در مراتب دانشیار و بالاتر تدریس می کنند.

رئیس دانشگاه تبریز ادامه داد: این دانشگاه دارای ۲۱ دانشکده است که علاوه بر این ها ۱۰ مرکز پژوهشی و قطب علمی نیز در دانشگاه وجود دارد که رسالت عمده آن تحقیق است.

وی در خصوص سیاست های مهم دانشگاه گفت: ارتقای مشارکت بر مبنای شایسته سالاری یکی از مهم ترین اهداف دانشگاه تبریز است و دومین مورد نیز گسترش همکاری های علمی و بین المللی بوده که در این راستا تعاملات علمی خوبی با دانشکده های معتبر دنیا داریم و سومین سیاست نیز مربوط به تکمیل چرخه تولید دانش می‌شود.

پورمحمدی با اشاره به قرارداد ۵۸ طرح تحقیقاتی با خارج از دانشگاه گفت: قرارداد این طرح های تحقیقاتی با اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون دانشگاه تبریز، ۳۰ دانشجوی خارجی دارد، گفت: همچنین موفق به عقد ۵۷ تفاهمنامه با کشورهای مختلف همچون ایتالیا، فرانسه، آلمان و به خصوص کشورهای منطقه قفقاز همچون ترکیه شده ایم.

رئیس دانشگاه تبریز همچنین با اشاره به اهم برنامه های دانشگاه با توجه به نزدیکی به زمان انتخابات گفت: تا فاصله مانده به زمان آغاز تبلیغات رسمی، سیاست دانشگاه برگزاری مراسم و سخنرانی های مختلف برای مشارکت حداکثری و پس از آن به شکل مناظره و با دعوت از کاندیداهای منتسب به جریانات سیاسی مختلف ادامه خواهد داشت.

پورمحمدی ادامه داد: همچنین در ایام الله دهه فجر نیز از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در تالار وحدت مراسم هایی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید ارتباط دانشگاه و مسائل علمی را از سیاست قطع کنیم، گفت: مدیریت علمی با سلایق سیاسی نباید تغییر کند و اگر یک فرد آکادمیک باشد باید ثبات داشته و به افراد علمی فقط نگاهی بر اساس عملکردشان داشته باشیم.

افتتاح رستوران ویژه خواهران در دانشگاه تبریز

حسین امامعلی پور، معاون  دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این نشست با اشاره ای به برنامه های دانشگاه در دهه فجر گفت: افتتاح رستوران ویژه خواهران و همچنین راه اندازی طرح تاک یکی از برنامه های مورد نظر در این هفته خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین طرح تجمیع امور دانشجویان دانشکده ها از دیگر طرح های اجرا شده خواهد بود که طی آن امور دانشجویان در تمامی دانشکده ها به شکل تجمیعی و در یک محیط پاسخگوی دانشجویان خواهند بود.

امامعلی پور افزود: همچنین طرح مشاوره ورزشی دیگر طرح اجرا شده در دانشگاه خواهد بود که این طرح در ۲۰ دانشگاه در کل کشور اجرا خواهد شد و برای اجرای آن هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر