عضویت در سایت

نقشه راه و مسیر موفقیت دکتری

پیشنهاد سایت دکتری  پیشنهاد ویژه مشاور:

دانلود رایگان فایل ارزشمند نقشه راه موفقیت در آزمون دکتری سایت PhdGoal

کتاب نقشه راه دکتری - موفقیت در آزمون دکتری   عنوان کتاب: نقشه راه دکتری

    گردآورنده: گروه مولفین سایت مرجع دکتری PhDGoal

    تحت سرپرستی: دکتر مریم مسعودی

 

 

درحال حاضر قبولی داوطلب در آزمون دکتری و ورود وی به دانشگاه منوط به دو مرحله آزمون کتبی (آزمون عمومی دکتری) و مصاحبه و آزمون تخصصی می‌باشد.
دیدگاه اشتباهی در خصوص تأثیر هر یک از این دو مرحله در میان داوطلبان وجود دارد و آن وزن دادن سلیقه‌ای داوطلبان به هرکدام از این دو مرحله است؛ این در حالی است که هر یک  از این دو مرحله، به‌طور مستقل، تأثیر گذاری 100 درصدی در ورود وی به مقطع دکتری خواهد داشت.
در ابتدا آزمون عمومی دکتری (کتبی) اهمیت 100 درصدی و مصاحبه تخصصی اهمیت صفر دارد؛ چراکه تا زمانی که داوطلب در آزمون رتبه لازم را کسب نکند، به مصاحبه دعوت نخواهد شد.
سپس در مرحله بعد، این مصاحبه است که اهمیت پیدا کرده و از میزان اهمیت آزمون در ارزیابی نهایی کاسته می¬شود؛ چراکه داوطلبی که از مرحله مصاحبه موفق خارج نشود، به احتمال زیاد مورد پذیرش نهایی قرار نمی‌گیرد.

فرآیند موفقیت و مسیر قبولی در کنکور دکتری - فازهای نقشه راه دکتری

 

 

5

علي
نظر شما

عليسه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۶

مرسي از مطلب مفيدتون

مهربان صفری
نظر شما

مهربان صفریجمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۲:۱۴

سلام. خسته نباشید. میخواستم بدونم . یک مقاله علمی پژوهشی. برای مصاحبه دکترا ،چقدر تاثیر دارد؟ با توجه به اینکه پذیرش گرفتن برای مقالات سخت هست.

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود. مطمئنن تاثیر گذار هست ولی این رو هم در نظر بگیرید که چون فضا رقابتی هست و افرادی هم که برای دانشگاه های مطرح تلاش میکنن اکثرا دارای مقالات معتبری هستن میتونن تو این رقابت موفق باشن.

الهام
نظر شما

الهامدوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ ۱۸:۱۳

با سلام. صحت داره که امسال قراره سهم مصاحبه 100% باشه؟

مشاور عمومی1
نظر شما

مشاور عمومی1

سلام. بر اساس آخرین بحثی که بود، قرار بر 50 50 بودن وزن آزمون و مصاحبه شده ولی تغییرات نهایی هنوز اعلام نشده. البته هر اتفاقی هم بیافته اولین مسیر و اولین سد که باید ازش عبور کنید آزمون هست. در هر صورت نگران بعدش نباشید. با داشتن برنامه ای که در فایل بالا ارائه کردیم میبینید که گذشتن از اون مرحله هم خیلی سخت نیست.