عضویت در سایت

رشد 10 درصدی پذیرش دانشجوی ارشد و دکتری در دانشگاه لرستان

رئیس دانشگاه لرستان گفت: بودجه دانشگاه نسبت به سال‎گذشته 27درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، خسرو عزیزی در جمع خبرنگاران، افزود: درسه ماه نخست سال‎جاری 10 درصد بودجه دانشگاه تخصیص یافته و در سه ماه دوم 26 درصد بودجه این دانشگاه تخصیص یافته است.

 وی اظهار کرد: سال‎گذشته 40 درصد بودجه دانشگاه تخصیص یافت و درصورت تخصیص کامل اعتبار دانشگاه لرستان، در سال‎جاری رشد بودجه نسبت به سال‎گذشته 27 درصد خواهد بود .

 رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه بودجه تملک و دارایی این دانشگاه در سال‎جاری 110 میلیارد ریال است، تصریح کرد: در این دانشگاه درسال 92 بودجه پژوهشی چهار درصد بود اما در سال‎جاری به 9.1 درصد رسیده است .

 عزیزی اضافه کرد: در دانشگاه‎‏های برتر کشور از کل بودجه هزینه‎ای 12 تا 15 درصد صرف هزینه‎های پژوهشی می‎شود .

 وی افزود: کتابخانه مرکزی این دانشگاه با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد ریال در پنج طبقه و با زیر بنای 3200 متر مربع تکمیل شد و به بهره‎برداری رسیده است .

 این مقام مسئول اظهار کرد: خوابگاه دانشجویی حضرت رقیه(س) با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال در چهار طبقه و زیربنای 3150 متر مربع با ظرفیت تقریبی 360 نفر تکمیل شده است .

 عزیزی یکی دیگراز پروژه‎های احداث شده این دانشگاه در سال‎جاری را احداث سازمان مرکزی دانشگاه لرستان در پنج طبقه و زیر بنای 5700 متر مربع عنوان و تصریح کرد: این طرح از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه لرستان تامین خواهد شد .

 وی اضافه کرد: همچنین در این دانشگاه به دو مقوله ایجاد زیرساخت در راستای جذب هیات علمی و تجهیزات آموزشی مورد نیاز توجه ویژه می‎شود.

 رئیس دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه لرستان کاهش 20 درصدی داشته است.

 عزیزی با بیان اینکه پذیرش دانشجو در سال‎جاری در مقاطع ارشد و دکتری رشد 10 درصدی داشته است، بیان کرد: در سال‎های اخیر رشد کمی مطلوبی در تحصیلات تکمیلی وجود داشته است و این در حالی است که رشد کیفی دانشگاه نیز در اولویت است .

 وی با تاکید بر جذب هیات علمی با ویژگی‎های علمی برجسته، گفت: در حال حاضر 36 دانشیار، پنج استاد تمام، 257 هیات علمی در دانشگاه لرستان فعالیت دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا