عضویت در سایت

نگرانی داوطلبان آزمون دکتری 95 دانشگاه آزاد درباره زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 94

داوطلبان ادامه تحصیل مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که هنوز از نتیجه تکمیل ظرفیت سال ۹۴ اطلاع ندارند و در آزمون سال ۹۵ ثبت‌نام کرده‌اند، در بلاتکلیفی هستند که آیا در تکمیل ظرفیت سال ۹۴ قبول شده‌اند یا باید در آزمون سال ۹۵ شرکت کنند.

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، داوطلبان ادامه تحصیل مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که در تکمیل ظرفیت سال 94 شرکت کرده‌اند هنوز نتایج خود را دریافت نکردند، این در حالی است که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سال 95 نیز انجام شد و این داوطلبان که از نتیجه تکمیل ظرفیت اطلاع نداشتند با این تصور که شاید در تکمیل ظرفیت قبول نشده باشند با پرداخت وجه 150 هزار تومانی مجبور به ثبت‌نام در آزمون سال 95 شدند.

برخی از این داوطلبان در تماس با خبرگزاری فارس از تاخیر دانشگاه آزاد در اعلام نتایج تکمیل ظرفیت گلایه کردند.

یکی از این داوطلبان اظهار داشت: 5-6 دفعه به صورت حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کردیم ولی هیچ جواب قانع‌کننده‌ای نشنیدیم. به صورت تلفنی هم بسیار پیگیری کردیم ولی کسی پاسخگوی ما نیست. در هیچ کجای دنیا به این صورت نیست که هنوز تکلیف آزمون قبلی مشخص نشده است آزمون جدید برگزار کنند.

داوطلب دیگری گفت: در حال حاضر ما در برزخ قرار داریم زیرا برای درس خواندن گاهی با بی‌انگیزگی مواجه می‌شویم و می‌گوییم شاید در تکمیل ظرفیت قبول شویم ولی از سویی استرس این مسئله را داریم که در تکمیل ظرفیت قبول نشویم و باید درس بخوانیم تا برای آزمون سال بعد پذیرش شویم.

وی افزود: دانشگاه آزاد هنوز نتایج تکمیل ظرفیت این دوره آزمون دکتری تخصصی را اعلام نکرده، نام نویسی دوره آینده را آغاز کرده است و داوطلبان مقطع دکتری که هنوز نمی‌دانند در تکمیل ظرفیت قبول شده‌اند یا خیر؟ برای نام نویسی دوره بعد بلاتکلیف هستند. مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند وجه پرداختی افرادی که برای شرکت در آزمون سال 95 ثبت‌نام کردند در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت و عدم شرکت در آزمون سال 95  بازگردانده می‌شود ولی نتایج را اعلام نمی‌کنند تا داوطلبان در آزمون شرکت کنند و 150 تومان وجه بابت ثبت‌نام بازگردانده نشود. ما این پول را نمی‌خواهیم ولی می‌خواهیم که از بلاتکلیفی خارج شویم. اینکه احساس می‌کنیم با سرنوشت ما بازی می‌کنند و با امروز و فردا کردن ما را معطل کرده‌اند برای ما مایه عذاب است.

این داوطلب ادامه داد: 12 بهمن ماه ثبت‌نام ترم جدید است و 9 بهمن ماه آزمون دکترای سال 95 برگزار می‌شود ولی هنوز نتایج تکمیل ظرفیت سال 94 اعلام نشده است.

* معاون دانشگاه آزاد: نتایج تکمیل ظرفیت پیش از شروع ترم بهمن اعلام می‌شود.

حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در رابطه با مشکل داوطلبان آزمون دکترای دانشگاه آزاد گفت: اطلاعات مربوط به قبولی متقاضیان تکمیل ظرفیت آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال 94 دانشگاه آزاد در دست پردازش است و قطعاً تا پیش از شروع نیمسال تحصیلی بهمن ماه اعلام می‌شود.

وی افزود: هزینه ثبت نام داوطلبانی که در آزمون سال 95 ثبت نام کرده‌اند ولی اسامی آنها در میان پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت سال 94 باشد، به آنها مسترد می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

2

جمشید حیدریان
نظر شما

جمشید حیدریانجمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ۲۰:۰۲

با سلام بنده در مصاحبه دانشگاه ازاد سال ۹۵ دکتری جامعه شناسی مسایل اجتماعی ایران با نمره کل ۱۵/۴۷ مردود شدم ایا در تکمیل ظرفیت شرکت کنم پذیرفته می شوم لطفا راهنمایی کنید

امرالله شاه حسینی پور برازجانی
نظر شما

امرالله شاه حسینی پور برازجانیسه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۰۸

باسلام و احترام به استحضار میرساند اینجانب در آزمون مقطع دکتری آزاد شرکت کرده ام رشته مسایل ایران از گرایش علوم سیاسی واحد شهرضا ولی تاکنون نتیجه اعلام نگردیده است با سپاس بیکران سال 94-95