عضویت در سایت

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی در علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران برای سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ در هفت مرکز تحقیقاتی دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی می پذیرد.
دانشگاه علوم پزشکی ایران طی ششمین فراخوان خود اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی در ۷ مرکز تحقیقاتی کرده و داوطلبان از اول تا سی ام دی ماه ۹۴ فرصت دارند در این فراخوان شرکت کنند.

این مراکز تحقیقاتی شامل مراکز جراحی های کم تهاجمی، علوم سلولی و مولکولی، علوم دارویی رازی، آسیب شناسی سرطان، گوارش و کبد، قلب و عروق، چشم است.

ایده های پژوهشی نیز شامل کارآزمایی روش های جراحی در کنترل دیابت، جراحی چاقی و متابولیک در بیماران دچار کبد چرب یا سیروز، ترمیم در سیستم عصبی، ژنتیک اپیدمیولوژی، فارماکولوژی ترمیمی، علوم ترمیمی، مطالعات ثبت سرطان در ایران، الگوی فراگیر مراقبت تسکینی در سرطان یا بیماریهای مزمن است.

همچنین عملکرد میکروبیوم در پاتوژنز و درمان بیماری سلیاک، کانسرهای هپاتوبیلیاری، ویروس شناسی، بیوتکنولوژی، ساخت پیس میکر بیولوژیک، راه اندازی نظام ثبت فیبریلاسیون دهلیزی، بیماریهای چشمی تیروئید از دیگر ایده های پژوهشی در این حوزه هستند.

داوطلبان لازم است قبل از ثبت نام در سایت، با مراکز و اساتید راهنمای مورد نظر خود تماس حاصل کرده و از شرایط اختصاصی مراکز اطلاع یابند و از تمایل خود برای گذراندن دوره در حیطه پژوهشی مربوط به آن مرکز و استاد راهنمای پیشنهادی خود اطمینان حاصل کنند.

پذیرش نهایی بر اساس احراز شرایط عمومی و اختصاصی و نتیجه مصاحبه حضوری طبق آئین‌نامه دوره دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) صورت خواهد گرفت.

نظر به اینکه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.

مدارک ثبت نام در سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران درج شده است و پس از پایان مدت ثبت نام، اسامی افراد واجد شرایط برای شرکت در مصاحبه از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی گل متن اطلاعیه این دانشگاه به شرح زیر است:

 

اطلاعیه  پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی (PhD by Research) دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴

 دانشگاه علوم پزشکی ایران طی ششمین فراخوان در سال  تحصیلی ۹۵-۹۴ اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی در هفت مرکز تحقیقاتی می‌نماید و مهلت ثبت نام ازتاریخ ۱ دی ماه ۹۴ تا  ۳۰ دی ماه ۹۴  می باشد.

جهت مشاهده جدول(۱) اطلاعات مراکز مجری این دوره اینجا را کلیک کنید.

داوطلبان عزیز: ضروری است قبل از ثبت نام در سایت، جدول فوق رابا دقت مطالعه کرده، با مراکز و اساتید راهنمای مورد نظر خود تماس حاصل نموده تا از شرایط اختصاصی مراکز اطلاع یابید و از تمایل خود برای گذراندن دوره در حیطه پژوهشی مربوط به آن مرکز و استاد راهنمای پیشنهادی خود اطمینان حاصل نمایید.

جهت دریافت جدول(۲) نشانی و شماره تماس مراکز اینجا را کلیک نمائید.

پذیرش نهایی بر اساس احراز شرایط عمومی و اختصاصی و نتیجه مصاحبه حضوری طبق آئین‌نامه دوره دکتری تخصصی پژوهشی(PhD by Research)صورت خواهد گرفت. داوطلبین ضروری است آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی و بخشنامه دکتری تخصصی پژوهشی را که در سایت معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و همچنین در پیوست اطلاعیه (جدول ۳ و۴  و ۵ )  موجود می باشد، به دقت مطالعه نموده و در صورت داشتن شرایط مندرج در اطلاعیه پیوست جهت ثبت نام ازتاریخ ۱ دی ماه ۹۴ تا ۳۰ دی ماه ۹۴ به لینک ثبت نام (اینجا را کلیک کنید) مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

توجه:

نظر به اینکه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی پژوهشی بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام ، موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آنرا نزد خود نگه دارند.

 

روش ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت اسکن در سایت اعلام شده

۱- تکمیل فرم ثبت نام (داوطلب فقط ملزم به انتخاب یک مرکز تحقیقاتی جهت ادامه تحصیل می باشد)

۲-اسکن صفحاتی که نمایانگر ۲ مقاله تحقیقی(Original)که منتشرشده در مجلات معتبر ایندکس شده بین المللی نوع یک(ISI-PUBMED)بعنوان نویسنده اول یا مسئول  باشد. ( تمامی صفحات مقاله مورد نظر نمی باشد).

توضیح: در صورتی که مقاله هنوز به چاپ نرسیده Acceptance نهایی مقاله نیز مورد قبول می باشد.

۳- اسکن مدرک معتبری که نشان دهنده ایندکس شدن مقاله در سایت ISI Web of Science یاPUBMEDباشد(به عنوان مثال مقاله مربوطه از سایتISI Web of ScienceیاPUBMEDدانلود شده باشد. لازم به ذکر است مدارک مربوطه به ایندکس مقاله در سایتISI Web of Knowledgeمورد قبول نمی باشد (.

۴- اسکن آخرین مدرک تحصیلی

۵- اسکن کارت ملی (پشت و رو)

۶- اسکن صفحه اول شناسنامه (در صورت دارا بودن توضیحات صفحه آخر)

۷-اسکن گواهی نمره زبان

۸- اسکن فیش بانکی واریزی به مبلغ ۷۰۰۰۰۰ ریال (پانصد هزار ریال)  بابت حق ثبت نام به شماره حساب ۵۱۴۰۹۵۱۳۲۷ نزد بانک ملت شعبه هجرت به نام معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران

۹-اسکن عکس ۴×۳ (تمام رخ، پشت زمینه سفید،طول ۳۰۰ پیکسل ( ۲۱.۲۸mm) و عرض ۲۲۶ پیکسل (۱۶mm) کیفیت تصویر ۳۰۰ (dots per inch))

حداقل نمره قبولی در آزمون زبان به یکی از صورتهای زیر می باشد:

  •  – MHLE حداقل نمره۵۰
  • MSRT  و (MCHE سابق) حداقل نمره۵۰و یا۴۷۵
  • TOEFLحداقل نمره۴۸۰(شامل تافل های خارج از کشور و آزمون های تافل موسسهETS که به دو صورتPBTوIBTو تحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود).
  • TOLIMOحداقل نمره۴۸۰ (شامل تافل های خارج از کشور و آزمونهای تافل موسسهEST که به دو صورتPBT  و IBTو تحت نظر سازمان سنجش آموزش برگزار میشود).
  •  IELTSحداقل نمره۵(مدرک آکادمیک)
  •  MELABحداقل نمره۷۰
  •  از تاریخ اخذ مدرک زبان نباید بیش از دو سال گذشته باشد.

داوطلبین محترم لازم است بعد از اسکن مدارک و دریافت کد رهگیری حداقل بعد از یک هفته به منظور اطمینان از دریافت مدارک و کنترل مدارک ، مجددا به سایت مربوطه مراجعه و پیغامهای کاربر رادریافت نمایند و تا زمان دریافت پیام  “تکمیل مدارک پژوهشی” به سایت مراجعه نمایند.

پس از پایان مدت ثبت نام، اسامی افراد واجد شرایط برای شرکت در مصاحبه از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دفتر هماهنگی مراکز تحقیقاتی به نشانی http://rcco.iums.ac.ir منوی دکتری تخصصی پژوهشی، قسمت فراخوان ۹۴ مراجعه نمایید. بنابراین از تماس با این واحد در خصوص اینگونه موارد خودداری نمایید.

 ضمنا در صورت بروز مشکل متقاضیان می توانند  با شماره ۸۶۷۰۲۵۱۶ تماس حاصل نمایند.

ورود به سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

(اینجا را کلیک کنید)