عضویت در سایت

آغاز مصاحبه داوطلبان آزمون دکتری تخصصی پزشکی

مصاحبه بیش از دو هزار داوطلب آزمون کشوری دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی است از امروز، (پنجشنبه- ۲۶ آذرماه ) در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز شد.

شهشهانی پور مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  افزود: داوطلبان آزمون دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ،مربوط به حدود ۶۰ گروه آموزشی و رشته تحصیلی می باشند که مصاحبه آنان توسط حدود ۳۴۰ عضو هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: مصاحبه داوطلبان مربوط به مجموعه رشته های داروسازی، امروز( پنجشنبه ۲۶ آذرماه جاری) و مابقی داوطلبان در رشته های دیگر ، از روز شنبه (۲۸ آذرماه جاری) لغایت هفتم دی ماه برگزار خواهد شد.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهارداشت: تمامی مراحل اجرای مصاحبه از داوطلبان آزمون کشوری دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ، توسط هیات اجرایی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود و تمامی مسئولان و کارکنان بخش های مختلف دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در برگزاری هر چه بهتر این برنامه ، همکاری می کنند.

شهشهانی پور افزود: مصاحبه بیش از دو هزار داوطلب آزمون کشوری دکتری تخصصی (PH.D) رشته های علوم پزشکی در سالن شاملو ، دفتر تحصیلات تکمیلی ، پاویون شماره ۳ و طبقه همکف ساختمان ابن سینا دانشگاه برگزار می شود.

شایان ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۱ دپارتمان تخصصی و هشت مرکز تحقیقات ، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در رشته های خاص حوزه های رفاه اجتماعی، سلامت اجتماعی (وتعیین کننده های آن)، سلامت روانی و توانبخشی می پردازد
که در برخی از این رشته ها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی و phd ، و در تعدادی از آنها ، نخستین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.

این دانشگاه در مجموعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور قرار دارد، و با دو بیمارستان توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و سه مرکز پزشکی – توانبخشی، زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.