عضویت در سایت

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش‌ محور

مرکز تحقیقات علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) در چهار گرایش تخصصی دانشجوی دکتری پژوهش‌محور می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا، مرکز تحقیقات علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقطع دکتری پژوهش‌محور در رشته علوم رفتاری با چهار گرایش سلامت جنسی خانواده، پژوهش و درمان درد، پژوهش و درمان اعتیاد و مهندسی ذهن و مدیریت ادراک از بین علاقه‌مندان واجد شرایط تعداد محدودی دانشجو پذیرش می‌کند.

مدارک تحصیلی مورد قبول برای رشته سلامت جنسی خانواده شامل «روانشناسی و مشاوره، مطالعات خانواده، روانپزشکی، پزشکی اجتماعی و پزشکی عمومی»، برای رشته پژوهش و درمان درد شامل «روانشناسی و مشاوره، علوم اعصاب، پزشکی عمومی و پرستاری( روان)» است.

همچنین مدارک تحصیلی مورد قبول برای رشته پژوهش و درمان اعتیاد شامل «روانشناسی و مشاوره و علوم اعصاب پزشکی عمومی» و برای رشته مهندسی ذهن و مدیریت ادراک شامل «روانشناسی و مشاوره، پزشکی عمومی، علوم اعصاب، علوم شناختی، هوش مصنوعی، فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی (شاخه نوروساینس) است.

«دارا بودن مدرک تحصیلی مورد نیاز برای رشته ثبت نامی»، «موفقیت در آزمون زبان انگلیسی مطابق با مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی»، «داشتن دانشنامه دکتری عمومی، کارشناسی ارشد و یا بالاتر مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» از جمله شرایط لازم پذیرش است.

دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد مجاز به شرکت در این دوره نیستند. انطباق سوابق آموزشی، پژوهشی و دانشنامه داوطلب با دوره پیشنهادی دکتری پژوهش محور به عهده مرکز علوم رفتاری است.

عدم اشتغال به تحصیل همزمان در دوره‌های دکتری تخصصی یا دستیاری در تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور و داشتن حداقل دو مقاله تحقیقی در مجلات ISI یا پاپ مد به عنوان نویسنده اول یا نویسنده مسؤول الزامی است.

بر اساس اعلام مرکز تحقیقات علوم رفتاری دانشگاه بقیه‌الله (عج)، داوطلبان تا ۱۵ دی ماه امسال فرصت دارند مدارک خود را ارسال کنند. افرادی که سال گذشته طبق آیین‌نامه قبلی در ارزیابی اولیه شرکت کرده و امتیاز کسب کرده‌اند، در اولویت پذیرش قرار دارند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.bmsu.ac.ir/ مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۸۸۰۵۳۷۶۷ و ۸۲۴۸۲۴۷۷ تماس بگیرند.

 

مدارک تحصیلی مورد قبول
عنوان دوره دکتری
ردیف
روانشناسی و مشاوره- مطالعات خانواده روانپزشکی- پزشکی اجتماعی
پزشکی عمومی
 
سلامت جنسی خانواده
 
۱
روانشناسی و مشاوره- پزشکی عمومی پرستاری(روان)- علوم اعصاب
پژوهش و درمان درد
۲
روانشناسی و مشاوره- علوم اعصاب پزشکی عمومی
پژوهش و درمان اعتیاد
۳
روانشناسی و مشاوره- پزشکی عمومی
علوم اعصاب- علوم شناختی
هوش مصنوعی- فیزیک پزشکی
مهندسی پزشکی (شاخه نوروساینس)
مهندسی ذهن و مدیریت ادراک
۴