عضویت در سایت

طرح بومی‌گزینی در تحصیلات تکمیلی مورد تاکید است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس گفت: برای ارتقاء تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد مشهد با حفظ کیفیت طرح «بومی گزینی» در ادامه تحصیلات تکمیلی مورد تاکید است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، عباس شیخ‌الاسلام عصر امروز درجلسه دیدار صمیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با جامعه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی اظهار داشت: بررسی و حل مسائل پیش‌رو از سیاست‌های ریاست دانشگاه آزاد است.

وی با بیان اینکه تحصیلات تکمیلی از مواردی مورد تاکید است،افزود: بنا به تاکید رئیس دانشگاه آزاد برای ارتقا تحصیلات تکمیلی با حفظ کیفیت و با طرح بومی‌گزینی در ادامه تحصیلات تکمیلی مورد تاکید قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد مشهد مقدس خاطرنشان کرد: افتخار ما خدمت‌گذاری است و سعی در برطرف‌کردن مشکلات پیش‌رو در دستور کار قرار داده‌ایم.

شیخ‌الاسلامی با اشاره به مشکلاتی همچون نبود فضای کافی در دانشکده معماری، نبود کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد مشهد اشاره و تصریح کرد: سال گذشته تعداد رشته‌‌های دکتری در مشهد مقدس، ۱۰ رشته بود اما امسال تعداد رشته‌ها در این مقطع به ۵۰ رشته در مشهد مقدس رسیده که این میزان در استان به ۷۰ رشته دکتری رسیده است.

وی گفت: در حال حاضر ۳۱۳‌رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی در استان مشغول به تحصیل هستند و در پی آن هستیم که هرم دانشگاه را به سمت تحصیلات تکمیلی ببریم که بنا به نیاز جامعه است.