عضویت در سایت

مصاحبه دکتری

 پیشنهاد سایت دکتری  پیشنهاد ویژه مشاور:

دانلود رایگان ;کتاب جامع  مصاحبه آزمون دکتری سایت PhdGoal


 منابع پیشنهادی دکتری منابع پیشنهادی مصاحبه دکتری:

 کتاب رایگان و جامع مصاحبه دکتریعنوان کتاب: چگونه از سد مصاحبه دکتری عبور کنیم

 نویسنده کتاب: استاد مهدی نادری بنی

 انتشارات: سایت مرجع دکتری PhdGoal

 

 نظر مشاور سایت: کتابی فوق‌العاده خوب در زمینه آمادگی برای مصاحبه آزمون دکتری که پیشنهاد می‌شود برای تمامی مطالب این کتاب وقت کافی گذاشته شود. به امید موفقیت شما در آزمون دکتری

 


  آشنایی با آزمون مصاحبه دکتری:

پیشگفتار

   این روزها دانشجویان برای ایجاد مزیت رقابتی و پیشی گرفتن ار رقبای خود بیش از پیش به دنبال رسیدن به درجات بالای علمی به ویژه کسب مدرک دکتری هستند. از این رو، چند سالی است که رقابت برای حضور یافتن در این دوره بسیار شدید شده و تعداد داوطلبان افزایش چشمگیری داشته است. معمولاً آن دسته از داوطلبانی که واقعاً خواستار اخذ مدرک دکتری هستند، به واسطه مطالعه دروس امتحانی، تجربیات قبلی و تلاش‌های مستمر، توانایی عبور از آزمون کتبی را دارند و مشکل اساسی آن‌ها مصاحبه دکتری است؛ چرا که به احتمال زیاد قبلاً در هیچ مصاحبه‌ای به ویژه یک مصاحبه علمی حضور نداشته‌اند و تجربه کافی در این زمینه ندارند. این عدم آمادگی قبلی و نداشتن تجربه کافی باعث ایجاد استرس در داوطلب می‌شود که بالتبع اگر او نتواند به طور مناسبی این استرس را کنترل کند بدون شک در روز مصاحبه لطمات جبران‌ناپذیری را متحمل می‌شود حتی اگر فردی واقعاً لایق باشد.

   از این رو، کتاب حاضر نگارش شد تا از طریق مطالعه آن، این آمادگی قبلی در داوطلبان ایجاد شود. کتاب مذکور شامل دو فصل است که در فصل اول خواننده با فضای کلی انواع مصاحبه‌ و راهکارهای موفقیت در آن آشنا می‌شود. بنابراین مطالعه این فصل برای داوطلب الزامی است. البته مطالعه این فصل فقط برای عبور از مصاحبه دکتری مفید نیست بلکه برای شرکت در انواع دیگر مصاحبه مانند مصاحبه شغلی نیز مفید خواهد بود. اما فصل دوم مختص دانشجویان دکتری است. در فصل مزبور ابتدا راهکارهای عمومی شرکت در مصاحبه دکتری مورد بحث قرار گرفته است که این راهکارهای عمومی از اطلاعات فصل اول استخراج شده‌اند. در ادامه فصل دوم، به موضوع راهکارهای تخصصی موفقیت در مصاحبه دکتری پرداخته شده است. در این قسمت سعی شده تا فضای احتمالی مصاحبه برای داوطلبان به تصویر کشیده شود به منظور آنکه داوطلبان با یک پیش‌آمادگی ذهنی در جلسه مصاحبه حضور یابد.

 


 

2

ali
نظر شما

aliچهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۰:۱۳

سلام خدمت مشاور محترم آیا اطلاع دارد که اساتید مصاحبه کننده ی دکتری رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی در دانشگاه آزاد تهران جنوب چه کسانی هستند؟ برای این رشته چه دروسی خواننده شود مناسب می باشد؟ با تشکر فراوان

امید
نظر شما

امیدپنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۰:۴۸

سلام با تشکر از دست اندر کاران سایت پی اچ دی گوال، لطفا هر چه زودتر نکات مربوط به مصاحبه دکتری را بارگذاری کنید، با تشکر.