عضویت در سایت

انتخاب رشته مجدد در تکمیل ظرفیت دستیاری پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از امکان ثبت نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا روز سه‌شنبه،۲۶ آبان‌ماه خبر داد.

محمدحسین پورکاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بیان اینکه ۲۹۷ ظرفیت در رشته‌های مختلف برای تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اعلام شده است،افزود: فهرست این رشته‌های در اطلاعیه شماره ۱۵ و ۱۶ مرکز سنجش آموزش پزشکی که هم اکنون روی این سایت به نشانی  www.sanjeshp.ir  قرار دارد.

وی ادامه داد:همه افرادی که نمره بالای ۱۵۰ کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته بوده اند اما پذیرفته نشده‌اند می‌توانند در این مرحله نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند،متقاضیان باید توجه داشته باشند افرادی که در مرحله قبل پذیرفته شده اند نمی‌توانند در این مرحله انتخاب رشته کنند.در این مرحله رشته‌ها اکثرا عمومی و در استان‌های مختلف بوده و هم سهمیه های بومی و هم سهمیه های آزاد می‌توانند در این مرحله انتخاب رشته کنند.بنابراین اگر بومی ها حدنصاب نمره را کسب نکردند به صورت آزاد پذیرفته می‌شوند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان گفت:مهلت ثبت نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی که هفته گذشته به پایان رسیده بود، مجددا از امروز آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ادامه دارد.تا کنون حدود ۱۲۰۰ نفر نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نموده‌اند.