عضویت در سایت

ارایه تسهیلات جذب به دانش آموختگان برتر علوم پزشکی

بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد: دانش آموختگان برترِ گروه علوم پزشکی می توانند بر اساس تفاهم نامه همکاری این بنیاد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تسهیلات جذب در موسسه های پژوهشی وابسته به این وزارتخانه بهره مند شوند.
به گزارش گروه علمی ایرنا از بنیاد ملی نخبگان، هدایت دانش آموختگان برتر در حوزه های تخصصی فعالیت های موسسه های وزارت بهداشت، ایجاد فرصت فعالیت برای صاحبان استعدادهای برتر در زمینه پژوهش های سلامت، بهداشت و پزشکی، توسعه علوم و فناوری های مربوط به حوزه پزشکی، سلامت و بهداشت مطابق اولویت های کشور، کمک به جذب منابع انسانی کارآمد در موسسه ها و مراکز تحقیقاتی و جلوگیری از مهاجرت آنان از مهمترین اهداف این برنامه مشترک است.
دانش آموختگان متقاضی برای دریافت تسهیلات باید، دانش ­آموخته دوره دکتری حرفه­ ای از یکی از مراکز آموزشی عالی کشور و مورد تایید وزارت بهداشت باشند.
همچنین برای استفاده از این تسهیلات، نباید از مدت زمان دانش آموختگی متقاضیان بیش از سه سال گذشته باشد و میانگین کلِ دوره دکتری حرفه­ ای باید ۱۷ یا بیش از آن باشد.
در این برنامه مشترک، پرونده دانش­ آموختگان دانشگاه­ های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، کرمان و اهواز با میانگین کل ۱۶ یا بیش از آن نیز مورد بررسی قرار می­ گیرد.
همچنین متقاضیان باید دست کم یک مقاله منتشر شده در نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های ISI:Web of Science یا MEDLINE به عنوان نویسنده اول یا مسوول و یا دو مقاله منتشر شده در نشریات علمی نمایه شده در پایگاه های مذکور (بدون شرط نفر اول یا نویسنده مسوول) داشته باشند.
سهمیه سالانه این برنامه مشترک، حداکثر ۳۰ پزشک عمومی زن و حداکثر ۷۰ دندانپزشک عمومی (زن/مرد) یا داروساز عمومی (زن/مرد) است.
بررسی پرونده دانش­ آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (soraya.bmn.ir) است و هیچ یک از مدارک به طور دستی تحویل گرفته نمی شود.
دانش آموختگان برگزیده از طریق وزارت بهداشت در یکی از مراکز تحقیقاتی جذب می شوند و برای مدت یک سال مورد حمایت مشترک بنیاد و وزارت بهداشت قرار می گیرند، در صورت رضایت موسسه از عملکرد دانش آموخته، این زمان برای حداکثر یک سال دیگر قابل تمدید است.