عضویت در سایت

عدم جذب تکمیل ظرفیت دکتری ۹۴ دانشگاه شهید بهشتی

ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی باآزمون و بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ تکمیل شده است.

محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با  خبرگزاری دانشجو، در خصوص اعلام نیاز این دانشگاه برای تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری گفت:پس از اصلاح آئین نامه استعدادهای درخشان در مقطع دکتری عده ای از داوطلبان را پذیرش کردیم و آنچه که واضح است این است که دانشگاه‌های تراز یک کشور در همان مرحله اول اعلام پذیرش، ظرفیت شان پر می‌شود و ظرفیت خالی ندارند.

وی افزود: فکر می‌کنم این قضیه نه تنها برای دانشگاه شهید بهشتی بلکه برای دانشگاه‌های دیگری که از سطح علمی بالایی برخوردارند صدق می‌کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی درباره پذیرش استعداد درخشان در مقطع دکتری گفت: سال گذشته سازمان سنجش آئین نامه ای برای استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد که در این آئین نامه یک حدنصاب امتیازی قرار داده شده بود و بر حسب این حد نصاب جایگاه‌هایی در دانشگاه خالی ماند.

وی در ادامه بیان داشت: پس از ابلاغ اصلاحیه آئین نامه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به صورت استعداد درخشان، ظرفیت های خالی پذیرش شد و دانشجویان در این دو مرحله ظرفیت دانشگاه را تکمیل کردند.

طهرانچی در پایان خاطرنشان کرد: در مقطع دکتری هم به صورت استعداد درخشان و هم با کنکور دانشجویان پذیرش شده‌اند و دیگر مقوله ای به نام پذیرش دانشجو روی میز کار ما قرار ندارد چرا که دانشجویان در حال تحصیل در ترم می‌باشند.