عضویت در سایت

ارائه رشته های جدید در دانشگاه واحد تهران جنوب

رییس دانشگاه تهران جنوب از ارائه ۲۰۰ رشته جدید در این دانشگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری خبر داد.

احمد شمس  در نمایشگاه مطبوعات ، با بیان اینکه دانشگاه آزاد تهران جنوب دو محور اصلی و عمده را مدنظر دارد، اظهارکرد: برنامه اول دانشگاه آزاد تهران جنوب در راستای طرح تجمیع است که طبق این طرح ۱۴ دانشکده واحد تهران جنوب که در ۲۸ دانشکده مختلف در سطح شهر پراکنده است در یک زمین جمع‌آوری می‌شود.

وی ادامه داد: برای این منظور زمینی از وزارت راه و شهرسازی که مساحت آن حدود ۱۷ هکتار است، خریداری شده و طرح‌ها در حال آماده‌سازی است. در همین راستا با شهرداری منطقه ۱۴ توافقات لازم انجام شده و قرار است به تدریج و قطعه قطعه مجوزهای لازم را صادر کنند. به زودی عملیات دیوارکشی اطراف محوطه نیز آغاز می‌شود.

رییس دانشگاه تهران جنوب در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های دانشگاه آزاد تهران – جنوب توسعه تحصیلات تکمیلی با تکیه بر رویکرد ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای است افزود: در این زمینه کادرسازی کافی انجام شده و اکثر رشته‌هایی که پیشنهاد کرده‌ایم توسط وزارت علوم به تصویب رسیده است. در این راستا اعضای هیات علمی جذب شده و قرار است بیش از ۲۰۰ رشته کارشناسی ارشد و دکتری برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری جذب شده و همچنین این رشته‌ها در دفترچه آزمون سال آینده درج می‌شد.

ارائه رشته‌های علوم پزشکی برای اولین بار در واحد تهران جنوب

شمس از ارائه رشته‌های علوم پزشکی برای اولین بار در واحد تهران جنوب خبر داد و گفت: قرار است برای اولین در واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد رشته‌های علوم پزشکی دایر شود و درصدد تاسیس دانشکده علوم پزشکی هستیم.