عضویت در سایت

افزایش 10 تا 15 درصدی شهریه پردیس بین‌الملل دانشگاه چمران

رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که افزایش شهریه امسال هنوز مصوب نشده ولی به احتمال زیاد 10 تا 15 درصد خواهد بود، گفت: البته سال گذشته افزایش شهریه در پردیس دانشگاهی شهید چمران انجام نشد و به همین دلیل ممکن است امسال این افزایش با احتساب سال گذشته به 20 درصد برسد.

 

دکتر مسعود خداپناه ، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 900 دانشجو در 32 رشته کارشناسی ارشد و 17 رشته مقطع دکتری در این واحد دانشگاهی در حال تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به واگذاری اختیارات تعیین شهریه دانشجویان پردیس‌های دانشگاهی به هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها از امسال، تصریح کرد: البته با توجه به این‌که هیأت‌ها پیشنهاد خود را به وزارتخانه اعلام و شهریه پردیس‌ها در دفتر هیأت امنای وزارتخانه تصویب می‌شود، اختلاف شهریه پردیس‌های دانشگاهی حداکثر تا 5 درصد است و معمولا نرخ یکسانی از سوی وزارتخانه اعلام می‌شود.

 

رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص قول ایجاد فضای دانشگاهی و امکانات آزمایشگاهی مجزا برای دانشجویان این واحد، اظهار کرد: در حال حاضر کلاس‌های این دانشجویان در دانشگاه شهید چمران برگزار و برای کارهای تحقیقاتی نیز از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه استفاده می‌شود البته اقداماتی برای تفکیک فضای آموزشی و آزمایشگاهی دانشجویان پردیس در حال انجام است اما با توجه به محدودیت‌های پذیرش این اتفاق هنوز محقق نشده است.

 

خداپناه تصریح کرد: وزارتخانه در حال برنامه‌ریزی در این زمینه است و اگر پذیرش دانشجویان در پردیس‌ها روند افزایشی داشته باشد، سرمایه‌گذاری در این زمینه نیز بیشتر خواهد شد؛ با این وجود مشکل خاصی از نظر کمبود فضا و امکانات آزمایشگاهی برای دانشجویان پردیس وجود ندارد.

 

وی با بیان این‌که امسال رشته جدیدی در پردیس راه‌اندازی نشد، افزود: وزارت علوم به‌طور کلی با توسعه رشته‌های جدید در پردیس‌ها مخالف است و به همین دلیل هم نسبت به سال گذشته پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد تا حدودی کاهش یافته است.

 

رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به پذیرش 467 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی در سال تحصیلی جاری، اظهارکرد: امسال در مقاطع ارشد و دکتری در گروه ادبیات 49 نفر، علوم تربیتی 98 نفر، الهیات 33 نفر، اقتصاد 85 نفر، تربیت بدنی 29 نفر، گروه علوم پایه در رشته علوم 27 نفر، علوم زمین27 نفر، علوم ریاضی چهار نفر، گروه فنی و مهندسی 77 نفر، گروه کشاورزی چهار نفر، علوم آب 13 نفر و گروه دامپزشکی 21 نفر در پردیس بین‌الملل دانشگاه پذیرفته شدند.