عضویت در سایت

افزایش تعداد رشته های دکتری واحد جیرفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: تعداد رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت به دو رشته و تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد بالغ بر ۲۰ رشته در این واحد دانشگاهی است.

مجید خزاعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با بیان اینکه تعداد رشته‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت به دو رشته و تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد بالغ بر ۲۰ رشته در این واحد دانشگاهی است، اظهار داشت: با تصویب رشته دکتری زبان و ادبیات عرب تعداد رشته‌های دکتری به دو رشته افزایش یافت و همچنین با روند رو به رشد تقاضاها برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم با توسعه رشته‌ها در این مقطع پاسخگوی اشتیاق علمی جوانان برای تحصیلات عالی باشیم، ابراز داشت: در حال حاضر بالغ بر چهار هزار دانشجو در این واحد دانشگاهی مشغول به ادامه تحصیل است و همچنین در سال‌جاری بالغ بر ۸۰۰ دانشجو ثبت‌نام کرده‌اند و به تحصیل مشغول هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت افزود: تمام همت و تلاش همکاران اعم از هیئت علمی و کارکنان همواره بر ارتقای سطح کیفی دانشگاه بوده است و امیدواریم، بتوانیم در راستای تحقق نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه منویات مقام معظم رهبری پیرامون تولید علم و ثروت گام‌های مثبتی برداریم.

وی بیان داشت: رشته‌های برق گرایش قدرت، تربیت بدنی، مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و زیست‌شناسی در پنج گرایش از جمله رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی ارشد در این واحد دانشگاهی است.