عضویت در سایت

برگزاری آزمون زبان EPT در دانشگاه آزاد شیراز

آزمون زبان EPT که ویژه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد است و توسط همین دانشگاه به منظور سنجش سطح زبان عمومی متقاضیان آن برگزار می‌شود، با شرکت ۳۳۹ نفر در واحد شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از شیراز، محمد صادق باقری، نماینده تام الاختیار آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی دانشگاه آزاد شیراز روز گذشته در حاشیه برگزاری آزمون زبان EPT در سالن امتحانات این دانشگاه در جمع خبرنگاران گفت: این آزمون بسندگی جهت دانشجویان دکتری تمامی رشته های تحصیلات تکمیلی توسط متخصصین مرکز آزمون دانشگاه آزاد طراحی شده است و حد نصاب قبولی در این آزمون کسب حداقل نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد.
وی افزود: این آزمون یک بار در هر ماه برگزار و مهارت درک مطلب، دانش لغت و گرامر داوطلبان را می سنجد و برای پنجمین بار در جنوب کشور و با رقابت ۳۳۹ نفر شرکت کننده، ۲۳۳ نفر مرد و ۱۰۶زن در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
مدیر گروه رشته آموزش زبان انگلیسی واحد شیراز گفت: آزمون EPT از سال ۸۶ شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد برگزار شده است و در آغاز برگزاری آزمون EPT، مدرک این آزمون تنها برای داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ضروری بود؛ اما بعد از گذشت چندی، ارائه مدرک قبولی EPT برای تمامی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد الزامی شد.
به گزارش این مسئول آزمون استاندارد بین المللی IELTS، نزدیک به چهار سال است که بطور منظم در این دانشگاه سالی چهار بار (هر فصل یک بار) برگزار می شود و ثبت نام این آزمون ها بصورت غیر حضوری و از طریق سایت www.iau.set.com انجام می گیرد و در همین راستا، دانشگاه آزاد شیراز بزودی کلاس های آمادگی شرکت در این آزمون ها را برنامه ریزی و اجرایی می کند.