عضویت در سایت

افزایش رشته های دکتری دانشگاه آزاد خلخال

          رییس دا نشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از افزوده شدن  5 رشته تحصیلی جدید تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری  به مجموع رشته های تحصیلی این دانشگاه خبر داد.  

حجت درخشان گفت: رشته های تحصیلی دکتری معماری ، دکتری ادبیات و زبان فارسی ، دکتری زبان و ادبیات غنایی ، دکتری جامعه شناسی با گرایش اقتصادی و توسعه و دکتری جامعه شناسی با گرایش مسائل اجتماعی  پنج رشته جدید مقطع دکتری این دانشگاه است.

درخشان افزود: اعمال سیاست های جدید این واحد دانشگاهی در زمینه پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی دکتری موجب شده این واحد در جمع دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل جزو واحدهای موثر و فعال محسوب شود و این امر به خاطر وجود امکانات مطلوب در زمینه فضاهای آموزشی ، پژوهشی و فناوری ، رفاهی ، مذهبی و ورزشی استاندارد و استفاده از اساتید مجرب و و بهره گیری از ظرفیت های علمی منطقه برای ارتقای سطح آموزش این واحد دانشگاهی است.
او همچنین با اشاره به بهره مندی دانشگاه آزاد اسلامی خلخال از ۳۵ کارگاه و ۳۰ آزمایشگاه با تجهیزات روز گفت: زمینه را برای ادامه تحصیل جوانان از طریق ایجاد تسهیلات ویژه تحقیقاتی و پژوهشی فراهم خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال در سال ۱۳۷۰ با دو رشته کاردانی و با ۳۰ دانشجو در یک محل استیجاری فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۹۶ رشته تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند گفت: این دانشگاه پس از مرکز استان دومین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ استان است.
شهرستان خلخال با ۹۵ هزار نفر جمخعیت در ۱۰۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.