عضویت در سایت

۸۰درصددانشجویان دانشگاه آزاد لارستان در مقطع دکتری

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: بیش از ۸۰ درصد از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد هستند که این موضوع اتفاق مناسبی است .

 دکتر مهدی مهدی زاده رستم در دیدار با اعضای هیأت رییسه و اساتید هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که اساتید به عنوان دارایی یک دانشگاه به شمار می آیندوعامل ترقی، پیشرفت و توسعه هر دانشگاهی محسوب می شوند و نقش کلیدی و راهبردی را ایفا می کنند.

وی افزود: کسب ایده های جدید از طریق مدیریت مشارکتی که با ایجاد کارگروه های مختلف تشکیل میگردد محیطی خلاق، نوآور و پویا را شکل می دهد و امروز هدف ما ایجاد این شرایط برای اساتید و اعضای هیات علمی است تا با تحقق پیدا کرن این موضوع برای اساتید در توسعه دانشگاه نقش آفرینی کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در بخش دیگری از سخنان خود به پذیرش بیش از ۸۰۰ نفر دانشجویان جدید اشاره کرد و اظهار داشت: با تحلیل های صورت گرفته در منطقه لارستان براساس فرصت ها و پنانسیل های موجود، ۵۰ درصد از دانش آموزان در رشته علوم تجربی مشغول به تحصیل می باشند و نیاز آینده در این واحد تمرکز بر روی رشته های پیراپزشکی است.

دکتر مهدی زاده در ادامه از تشکیل کارگروه های تخصصی در سطوح مختلف سازمان خبر داد و یاد آور شد: شما اساتید نقش بسزایی در موفقیت این کارگروه ها خواهید داشت و همه ما باید با تلاشی خستگی ناپذیر، دانشگاه را در فضای آرام ،پرنشاط و با دید علمی به پیش ببریم و مطمئن باشید دانشگاهی موفق است که از تمامی امکانات و پناسیل های خود به نحوی راهبردی استفاده نماید و با سازمان های برون دانشگاهی تعاملات دوجانبه داشته باشد.

وی مدیریت بر مبنای هدف و کسب نتیجه را یکی از برنامه های خود دانست و خاطر نشان کرد: با مشارکت سازنده ای که با معاونین، مدیران و تمامی پرسنل دانشگاه صورت پذیرفته است اهدافی در راستای تعالی آموزش و پیشرفت سازمان تعیین گردیده و به حوزه های مختلف سازمان داده شده است .

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان تاکید کرد: در پایان یک دوره کاری بروندادها و نتایج مورد ارزیابی قرار می گیرد و با بررسی نقاط ضعف راهکاری مناسب برای حل مشکلات اتخاذ می شود.

دکتر مهدی زاده از عملیاتی شدن حوزه آموزش خبر داد و افزود: در مسیر آموزش نیز گامهای مثبت و سازنده ای برداشته شده است و با توجه به امکانات موجود و اساتید بومی که در لارستان مشغول به تدریس هستنددر مقاطع تحصیلات تکمیلی برنامه ریزی های مدونی صورت گرفته است تا در آینده ای نزدیک با همکاری سازمان مرکزی و مسئولین شاهد راه اندازی رشته های جدید در این واحد باشیم.

وی در پایان توجه به آموزش ضمن خدمت اساتید و کارکنان، ایجاد امکانات رفاهی، بهینه سازی اقلام و تجهیزات دانشگاه، ساخت مسکن برای کارکنان و تاکید بر خصوصی سازی برخی از خدمات دانشگاهی را از جمله برنامه های آینده خود عنوان کرد