عضویت در سایت

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از تدوین پیوست علمی، آموزشی و فناوری قراردادهای پساتحریم خبر داد

حسین سالارآملی با بیان اینکه در دوران پساتحریم دو پیشنهاد از سوی وزیر علوم به معاون اول رئیس جمهوری ارسال شده است، گفت: یکی از پیشنهادهای محمد فرهادی این بود که تمامی ابرپروژه هایی که با کشورهای دیگر در پساتحریم در قالب تفاهم نامه و قرارداد قرار است در ایران اجرا شود، یک پیوست علمی، آموزش و فناوری داشته باشد تا در کنار اجرای این پروژه ها نیروهای متخصص در داخل کشور تربیت شوند و در آینده هم بتوانند همان پروژه ها را مدیریت و هم دانش فنی آن در جامعه رسوخ کند.
وی افزود: پیشنهاد دوم وزیر علوم این بود که شرکت های خارجی که در ایران حضور دارند مانند LG، سامسونگ و نوکیا و شرکت هایی که قرار است در دوران پساتحریم به ایران بیایند، بخشی از تحقیق و توسعه(R&D) خود را به داخل کشور و در دانشگاه ها و مراکز علمی ایران مستقر کنند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی خاطرنشان کرد: این اقدام باعث می شود نیروهای متخصص کشور جذب این واحدهای تحقیق و توسعه شوند و هم در جریان تحولات بین المللی علم و فناوری، نوآوری و خلاقیت قرار بگیریم.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل تصریح کرد: این دو پیشنهاد مورد توجه معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفته و برای اجرایی شدن به مسئولان مربوط ارسال شده است.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  منبع:خبرگزاری ایرنا