عضویت در سایت

اعلام تکمیل ظرفیت دوره دکتری دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه آزاد آغاز شد و داوطلبان دکتری یک رشته از ۲۰ محل دانشگاهی و داوطلبان ارشد ۲۰ کدرشته محل را می توانند انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه آغاز از امروز شنبه ۱۰ مهرماه آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۱۳ مهرماه ادامه دارد.

داوطلبان می توانند با ورود به سایت www.azmoon.org نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد تقاضا اقدام کنند. نتایج مرحله تکمیل ظرفیت روز شنبه ۱۷ مهر ۹۵ اعلام می‌شود.

تمام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و دعوت شدگان به مصاحبه دکتری تخصصی سال ۹۵ می‌توانند انتخاب رشته مجدد انجام دهند.

افرادی که در اعلام اولیه نتایج نیز قبول شده‌اند و حتی در واحدهای محل پذیرش نیز ثبت نام کرده باشند هم می‌توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

با توجه به محدودیت رشته/ محل های ارائه شده در این مرحله به داوطلبان توصیه شده است که قبل از تهیه کارت اعتباری از ارائه رشته/ محل مورد نظر خود اطمینان حاصل کنند.

هر داوطلب دکتری تخصصی تنها امکان انتخاب یک رشته را حداکثر در ۲۰ محل دانشگاهی دارد.

داوطلبان پس از انتخاب رشته می توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش محل های انتخابی خود اقدام کنند. در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.

تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ در صورت ارائه رشته متناسب با مجموعه امتحانی خود مجاز به شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت هستند.

هر داوطلب کارشناسی ارشد مجاز است متناسب با مجموعه امتحانی حداکثر تا ۲۰ کد رشته/محل انتخاب کند.

گزینش علمی داوطلبان در این مرحله براساس اولویت نمره کل و از میان داوطلبانی که حدنصاب نمره علمی رشته موردنظر را کسب کرده اند، از محل انتخاب های ۲۰ گانه داوطلبان صورت می گیرد.

داوطلبان پس از انتخاب رشته می توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش رشته /محل های انتخابی خود اقدام کنند. در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.

داوطلبان باید جهت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، با مراجعه به سیستم فروش اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام، کارت اعتباری ۳۵۰ هزار ریالی را تهیه کرده و سپس جهت انتخاب رشته اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر