عضویت در سایت

برگزاری دوره‌ مشترک بین دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند در مقطع دکتری

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به گسترش تعاملات بین‌المللی در این دانشگاه، از برگزاری دوره‌های مشترک بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دو دانشگاه معتبر کشور هلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی خبر داد.

سید احمد معتمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه معاونت بین‌الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ابتدای سال 93 تاسیس شد، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گسترش تعاملات بین‌الملل است. زیرا چشم انداز سیاست‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری نشان از این دارد که باید در منطقه بتوانیم در این زمینه پیشگام بوده و با دنیا تعامل مثبت داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر رشد خوبی داشته است، افزود: در حال حاضر حدود 170 دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول به تحصیل هستند که در مهرماه جاری تعداد این دانشجویان به 200 یا 250 خواهد رسید.در زمینه جذب دانشجو قراردادهای خوبی با کشورهای مختلف  امضا شده است و تبادل دانشجو در زمینه این قراردادها، مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: همچنین تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه‌های معتبر کشورهای اروپایی و آسیایی امضا شده است.برای مثال اخیرا تفاهم نامه‌ای با دو دانشگاه معتبر هلند نهایی شده است و احتمالا از مهرماه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت مشترک دانشجو پذیرش خواهیم کرد. مدرکی که به این دانشجویان ارائه می شود یا مشترک است یا دو مدرک از دو هر دو دانشگاه به آن‌ها ارائه می‌شود.

معتمدی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های مشترک بسیار بهتر از این است که دانشجو دوره دکتری خود را به طور کامل در کشورهای خارجی بگذراند، افزود:برای برگزاری دوره های مشترک سعی می شود دانشگاه‌هایی را انتخاب کنیم که تجربیات و رتبه بندی آن‌ها از ما بالاتر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا