عضویت در سایت

برگزاری تنها یک آزمون برای پذیرش دکتری 96

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تصمیم این سازمان برای برگزاری تنها یک آزمون دکتری برای پذیرش سال۹۶ خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، آزمون دکتری در سال‌های اخیر با تغییراتی رو به روست که این مسئله سبب شده است تا داوطلبان آزمون دکتری با ابهام رو به رو باشند.

یکی از سوالاتی که برای داوطلبان آزمون دکتری پیش آمده زمان برگزاری آزمون آینده دکتراست که حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: زمان برگزاری آزمون دکترای سال 96 هنوز مشخص نشده و به زودی در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مشخص و ابلاغ می‌شود.

وی در رابطه با چگونگی برگزاری آزمون دکترا در سال 96 گفت: برای پذیرش سال آینده یک آزمون برگزار می‌‌کنیم ولی هنوز مشخص نیست که این آزمون اواخر سال 95 یا اوایل سال 96 برگزار شود.

توکلی با بیان اینکه آزمون به صورت متمرکز برگزار می‌شود، گفت: به زودی مواد امتحانی آزمون‌ها اعلام می‌شود.

مشاور عالی رئیس‌ سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: پس از برگزاری آزمون داوطلبان در مرحله بعدی برای مصاحبه و ارزیابی پژوهشی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و آزمون‌ مانند سال 94 برگزار می‌‌شود.

وی در رابطه با چگونگی برگزاری آزمون دکترای دانشگاه‌ آزاد گفت: نحوه پذیرش دانشگاه آزاد نیز هنوز مشخص نیست و به زودی از سوی شورای سنجش و پذیرش دانشجو به سازمان سنجش ابلاغ می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

4

محمد
نظر شما

محمدسه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۰

سلام . تشکر از سایت خوبتون. لطفا درباره جزئیات منابع آزمون 96 دکتری و همچنین آزمون نوبت دوم دکتری 95 اطلاعاتی در اختیارمون قرار بدید. من نوبت اول آزمون 95 رشته زبان و ادبیات انگلیسی امتحان دادم . روال سال های قبل این بود که آزمون دکتری هر کسی تخصص خودشو میخوند اما با چرخش 360 درجه ای سازمان سنجش، سوالات دکتری 95 غافلگیر کننده بود! با اینکه منابع تخصصی رو خونده بودم اما سازمان سنجش در ارزیابی رتبه، درصد های آموزش انگلیسی ،زبان شناسی و مترجمی رو هم لحاظ کردن در حالی که بنده کوچکترین اطلاعی از این رشته ها نداشتم و سوالاتشون رو سفید گذاشتم.الان لطفا بگید ایا روال منابع به همون صورت 95 هستش یعنی باید مجموعه زبان انگلیسی همه منابع رشته های مترجمی، ادبیات ، اموزش و زبان شناسی خونده بشه (که کار حضرت فیله و این هم از برکات وجود ارگان دمدمی مزاج سازمان سنجشه) یا نه مثل قدیم فقط منابع رشته تخصصی خودمون؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

عاطی
نظر شما

عاطیپنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۶:۵۶

سلام و تشکر بابت سایت خوبتان من می خوام شروع کنم برای دکتری مهندسی عمران بخونم. الان اصلا توجیح نیستم که بالاخره چه مواد امتحانی رو باید بخونم. با توجه به این صحبت ها، یعنی مواد امتحانی هم تغییر می کنه؟ زبان، استعداد تحصیلی، ریاضیات، تحلیل مقاومت و خاک دیگه نیست؟؟؟

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود بر شما. تا اعلام خبر قطعی و اعمال تغییرات نهایی آزمون بهترین برنامه مطالعه استعداد و زبان هست.

طه
نظر شما

طهشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵

الان تلویحا گفتن آبان برگزار نمی شه دیگه؟! چون آزمون بعدی رو آزمون 96 در نظر گرفتن!