عضویت در سایت

عدم تاثیر نمره مردودی در معدل کل دانشجویان دکتری

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به بی اثر شدن نمره مردودی در معدل کل دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی اظهار کرد: بی اثر شدن نمره مردودی در معدل کل دانشجویان از مهر ماه آتی برای دانشجویان دکتری هم اجرا می‌شود.

دکتر حسین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا،‌ گفت: نمره مردودی در معدل کل دانشجویان مقطع کارشناسی برای ورودی‌های 93 به بعد و برای دانشجویان مقطع ارشد ورودی‌های 94 بی تاثیر شده بود و امسال نیز این طرح برای دانشجویان مقطع دکتری ورودی‌ 95 به بعد اجرا می‌شود.

وی افزود: بر اساس این قانون چنانچه دانشجویی موفق به کسب نمره قبولی در درسی نشود یا به عبارت دیگر نمره ردی بگیرد چنانچه یک بار دیگر درس مذکور را بگذراند و موفق به کسب نمره قبولی شود، نمره ردی درکارنامه این دانشجو درج می‌شود اما در معدل کل محاسبه نمی‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در ادامه با بیان این که امر مذکور موافقان و مخالفان زیادی دارد، اظهار کرد: نکته مثبت این موضوع این است که بر اساس آیین‌نامه‌های قبلی، جبران معدل برای دانشجویان، مخصوصا دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دکتری بسیار دشوار بود اما بر اساس آیین‌نامه‌های جدید جبران معدل، تسهیل شده است. باید توجه داشت که صفر هم جزو نمره های ردی محسوب می‌شود و در معدل کل بی اثر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

4

اسماعیل
نظر شما

اسماعیلیکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۴

سلام و خسته نباشید به وب سایت خوبتون. میخواستم بدونم حالا که من ورودی مهر 93 کارشناسی ارشد هستم این قانون شامل من هم میشه یا نه؟

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

درود. بله دقیقا میشه.

هادی
نظر شما

هادیدوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۵۵

باسلام دانشجوی ارشدمهندسی عمران اب موسسه اموزش عالی کرمان هستم ورودی مهرماه 1394میباشن میخام تسویه حساب کنم تاریخ فراغت ازتحصیلم۱۰/۱۰/۹۴ میباشد ایادرمعدل کلم من لحاظ میشود این قانون چون هنوزتسویه حساب نکردم ومشکل به خاطر یک درس ک دوبار امتحان دادم تانمره قبولی بگیرم.باسپاس

مشاور دکتری
نظر شما

مشاور دکتری

سلام. هیچ مشکل خاصی نیست. آخرین نمره کلی که تا هنگام پذیرش داشتین ملاک هست.