عضویت در سایت

امضای یادداشت تفاهم همکاری علمی و فناوری ایران و یونان

دبیر کل همکاری‌های اقتصادی و بین­‌المللی وزارت امورخارجه یونان در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، جورجیوس سیپراس، دبیرکل توسعه همکاری ­های اقتصادی و بین­المللی وزارت امورخارجه یونان روز گذشته با دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران با دیدار کرد.

این ملاقات که در راستای توافقات سال گذشته نخست وزیر یونان، آلکسیس سیپراس با معاون علمی و فناوری رییس جمهور و با هدف افزایش تعاملات و همکاری­ها با یونان صورت گرفت به امضای یادداشت تفاهم­نامه همکاری مشترک در حوزه علمی و فناوری منجر شد.

این تفاهم­نامه که بین دبیر کل همکاری­‌های اقتصادی و بی‌ن­المللی وزارت امورخارجه و معاون امور بین­ الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد، شامل حوزه های مختلف علمی و فناوری شامل نانوفناوری، زیست فناوری، علوم و فنون دریایی، همکاری در حوزه پارک­های علم و فناوری، برگزاری سمینارها، کنفرانس­ها و کارگاه­‌های علمی مشترک و دیگر حوزه‌ها می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، ضمن گفت‌وگو در مورد همکاری­‌های علمی و فناوری، فضای ایجاد شده برای تعامل بین ایران و یونان را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

وی با اعلام آمادگی برای بسترسازی از انجام فعالیت­ها و سرمایه­ گذاری­‌های مشترک گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران از توسعه تعاملات اقتصادی بین دو کشور حمایت خواهد کرد.

وی تصریح کرد: فراهم کردن زمینه تعامل میان دانشمندان و متخصصان دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی بین ایران و کشور یونان ضروری است.

علی مرتضی بیرنگ، معاون امور بین ­­الملل و تبادل فناوری معاونت علمی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد کارگروه مشترک علمی و فناوری میان ایران و یونان به منظور تحقق همکاری­‌ها، گفت: حضور گسترده شرکت­های یونانی در نمایشگاه اینوتکس بسیار چشمگیر بود.

وی افزود: شرکت­های یونانی از فعالترین شرکت­های خارجی حضور یافته در این نمایشگاه هستند که امیدوار هستیم که تفاهم­نامه مذکور بتواند به توسعه ظرفیت­های همکاری دو کشور کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا