عضویت در سایت

چاپ دو هزار و ۲۰۴ مقاله جهاد دانشگاهی در نشریات خارجی

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه این نهاد خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه کرده است، گفت: دو هزار و ۲۰۴ مقاله جهاد دانشگاهی در نشریات خارجی چاپ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید پورعلی شامگاه سه شنبه در دیدار با آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیر دولتی است که بسیاری از مسئولان کشوری هیئت امنای این مجموعه را تشکیل می دهند. این نهاد با شکل گیری انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز نیز خدمات فرهنگی و هنری بسیاری را به کشور ارائه کرده است.

وی ادامه داد: ساختار بودجه ای جهاد دانشگاهی به گونه ای است که بیش از ۸۰ درصد آن با فعالیت هایی که انجام می دهیم به‌دست می آید و مابقی آن نیز توسط دولت به ما پرداخت می شود که آن را صرف هزینه های عمرانی می کنیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه در استان های کشور ۴۲ واحد جهاد دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: پژوهشگاه های رویان، ابن سینا و علوم انسانی و مطالعات اجتماعی سه پژوهشگاهی هستند که با حمایت مقام معظم رهبری ساخته شده اند و در حال فعالیت هستند. همچنین ۲۶ پژوهشکده زیر نظر جهاد دانشگاهی مشغول به کار هستند و ۱۳۵ گروه پژوهشی نیز به کار مطالعاتی می پردازند.

پورعلی افزود: از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۳ حدود دو هزار و ۱۸۹ مقاله در نشریات داخلی و دو هزار و ۲۰۴ مقاله در نشریات خارجی به چاپ رسیده است. همچنین چهار هزار و ۲۸۱  مقاله در همایش های خارجی و دو هزار و ۲۰۴ مقاله در همایش های داخلی فعالیت داشته اند و توانسته اند افتخارات خوبی نیز به‌دست بیاورند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به اینکه طی هشت سال گذشته بیش از ۱۳۷ کتاب در جهاد دانشگاهی ترجمه شده است، گفت: تعداد ۵۰۷ کتاب نیز با استفاده از مقالات و تحقیقات دانشجویان در جهاد دانشگاهی تالیف و به چاپ رسیده است. طی این مدت ۴۲۸ اختراع توسط دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور داشته ایم که در جشنواره بین المللی خوارزمی حائز ۲۳ رتبه علمی شده است.

وی اظهار کرد: پنج موسسه آموزش عالی و دو دانشگاه در حوزه معاونت فرهنگی مشغول به فعالیت هستند که در آنها بیش از ۷۰ هزار دانشجو تحصیل می کنند. یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز در مراکز مهارتی جهاد دانشگاهی دانش آموخته هستند و در این مراکز کلیه فعالیت های فنی و مهارتی را فرا گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر