عضویت در سایت

اشتغال بیش از 90 درصد دانش‌آموختگان دکتری دانشگاه شریف در کشور

معاون آموزشی دانشگاه شریف به نقش و وظیفه دانش‌آموختگان این دانشگاه در سازندگی و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه شریف از ابتدای تأسیس تاکنون 47 هزار و 134 نیرو در کشور تربیت کرده است. امروزه این دانش‌آموختگان وظیفه سنگینی در قبال دانشگاه و کشور دارند. امیدوارم رسالت خودشان را در برابر این کشور فراموش نکنند.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزارش دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر میرعمادی در جشن دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: یقینا برگزاری مراسم سالانه دانش‌آموختگان دانشگاه شریف اگر از مهمترین رویدادهای دانشگاه نباشد قطعا یکی از مهمترین این رویدادهاست به خصوص امروز برای استادان روز بسیار زیبایی است چرا که استادان باغبانان بوستان دانشگاهی هستند که امروز شاهد به ثمر رسیدن و پرورش گل‌های خود هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: عده‌ای به اشتباه این مراسم را مراسم فارغ‌التحصیلی می‌گویند در صورتی که این افراد فارغ‌التحصیل نیستند به طوری که در مقطعی از مسیرپرتلاش زندگی خود دانش‌آموخته شدند چرا که برای کسب علم و دانش نهایتی نیست و لذا فارغ‌التحصیلی معنا ندارد.

دکتر میرعمادی خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان باید توجه داشته باشند نکته مهمتر از کسب علم، عمل به علم است. علمی موثر است که همواره با عمل همراه باشد. همچنان که سعدی در این زمینه می‌گوید «علم چندان که بیشتر خوانی/ چون عمل در تو نیست نادانی» بنابراین دانش‌آموختگان باید همواره در کنار علم برای عمل به آن پایبند باشند و توسعه علمی و تحقیقاتی کشور بدون عمل به علم میسر نخواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف تأکید کرد: دانش‌آموختگان این دانشگاه مسئولیت سنگینی در قبال سازندگی، توسعه علمی و صنعتی، رشد اقتصادی، بالندگی و اقتدار کشور بر عهده دارند. فراموش نکنیم که برای تحقق این مسئولیت‌های مهم آموزش و دانایی مبتنی بر اخلاق، صداقت، درستی، راستگویی، عدالت و وظیفه شناسی شرط لازم است.

به گفته وی، مطمئنا بدون برخورداری از آموزشی با ویژگی‌های فوق امکان توسعه کشور و تولید علم به ثروت دشوار یا غیرممکن خواهد بود. برای داشتن چنین آموزشی نقش دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یک دانشگاه پیشرو بسیار سنگین و کلیدی است. این نقش فقط با برنامه‌ریزی بر پایه رویکرد دانایی محور و بستر اخلاق‌مداری و قانون مداری با عنوان توسعه پایدار محقق خواهد شد و دستیابی به این مسیر با همراهی و همدلی همه اساتید، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه محقق خواهد شد.

دکتر میرعمادی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف همواره تلاش کرده است نقش خود را در تربیت استادان، مدیران و مهندسان لایق و متعهد برای خدمت به کشور ایفا کند. برای نمونه این دانشگاه تا به امروز بیش از 1400 دانش‌آموخته در مقطع دکترا تربیت کرده است که بیش از 90 درصد آن‌ها در کشور مشغول خدمت هستند و حدود 70 درصد از دانش‌آموختگان مقطع دکترا به عنوان اعضای هیأت علمی جذب دانشگاه‌ها شدند.

وی به آماری از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد و گفت: حدود 41 درصد از دانش‌آموختگان این دانشگاه در سال 93 تا 94 دارای مدرک کارشناسی، 53 درصد ارشد و 6 درصد آن‌ها کترا هستند و به طور کلی دانشگاه صنعتی شریف از ابتدای تأسیس تا به امروز 47 هزار و 134 نفر دانش‌آموخته در عرصه‌های مختلف تربیت و تحویل کشور داده است.

دکتر میرعمادی در پایان تأکید کرد: دانش‌آموختگان رسالت و وظیفه بسیار سنگینی را در برابر خانواده، دانشگاه و کشور دارند. امیدوارم در انجام این رسالت که آزمونی برای آن‌ها محسوب می‌شود سربلند باشند و بتوانند دین خود را به سرزمین‌شان ادا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا