عضویت در سایت

دانش آموختگان دکتری، اولویت جذب اعضای هیئت علمی

رئیس مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: با توجه به جمع کثیر فارغ التحصیلان دكتری، اولویت جذب اعضای هیئت علمی با دانش آموختگان است.

محمدرضا رضوان طلب رییس مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به فراخوان مربوط به بورسیه ها در اردیبهشت ماه گفت: ثبت نام دانشجویان دكتری برای جذب به صورت بورسیه در اردیبهشت 95 به زودی اعلام می شود. درحال حاضر دانشگاه‌ها مشغول اعلام نیازهای خود به مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم هستند.
 
وی ادامه داد: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره كل بورس سازمان امور دانشجویان و مركز نظارت آموزش عالی، نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرآیندی، آنها را منطبق با قوانین و نیازهای موجود، اصلاح می کنند.
 
رییس مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم اظهار داشت: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی كند و با توجه به ازدیاد دانش آموختگان دكتری، اولویت جذب با آنها است.
 
رضوان طلب درباره نسبت دانشجو به استاد در كشور یادآور شد: این نسبت هم اكنون 1 به 24 است كه باید برای رسیدن به ایده‌آل ( 1 به 13 در سطح بین المللی) تلاش كنیم؛ لذا تا رسیدن به این نسبت، همواره نیازمند جذب هیئت علمی هستیم.