عضویت در سایت

نحوه گزینش مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور

رئیس مرکز آزمون و سنجش دانشگاه پیام نور گفت: سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان در مصاحبه دکتری تخصصی این دانشگاه پیام نور تاثیر مثبتی دارد.

محمد رضا ابراهیمی رییس مرکز آزمون و سنجش دانشگاه پیام نور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: ارزیابی تخصصی در هر کد رشته محل در دانشگاه پیام نور لازم است نمره کل مندرج در کارنامه آزمون دکتری آنها در رشته امتحانی مربوطه مساوی یا بالاتر از حدنصاب اعلام شده این دانشگاه باشد.
 
وی افزود: حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگری 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ، 80 درصد حدنصاب اعلام شده داوطلبان آزاد است.
 
ابراهیمی با بیان اینکه آزمون کتبی در مرحله گزینش داوطلبان دکتری پیام نور برگزار می شود، ادامه داد: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، پژوهشی و مصاحبه صورت می گیرد، متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات درباره نحوه گزینش و مشاهده نمونه آزمون آزمایشی به پورتال این دانشگاه مراجعه کنند. 
 
به گفته رییس مرکز آزمون پیام نور، متقاضیان شرکت در مصاحبه دانشگاه پیام نور لازم است مدارک شناسایی و گواهی موقت مقطع کارشناسی ارشد را برای ثبت نام اولیه همراه داشته باشند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان