عضویت در سایت

افزایش 30 درصدی حقوق اعضای هیئت علمی برجسته دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به سیاست‌های این دانشگاه مبنی بر جذب اعضای هیئت علمی برجسته، از افزایش 30 درصدی حقوق این افراد خبر داد.

دکتر محمود نیلی احمد آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه تهران در پایان سال گذشته سیاست های کلی خود را در برنامه توسعه سوم مصوب کرد، افزود: بر اساس سیاست‌های کلی دانشگاه، توسعه فعالیت های بین المللی ،حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین، تقویت اخلاق حرفه ای و مسئولیت‌های اجتماعی، ارتقای کیفیت آموزشی و... جزو اولویت های دانشگاه تهران در سال 95 محسوب می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران برای تحقق اولویت‌های خود برنامه‌های اجرایی تدوین کرده است، اظهار کرد: در این راستا دانشگاه تهران اقدام به توسعه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری خود کرده است.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه جذب اعضای هیئت علمی برجسته، یکی از زیرمجموعه‌های توسعه نرم افزاری است، توضیح داد: دانشگاه تهران به عنوان معتبرترین دانشگاه کشور باید قادر باشد برجسته ترین و درخشان ترین اعضای هیئت علمی که متقاضی کار در این دانشگاه هستند را جذب کند. از طرف دیگر دانشگاه تمایل به جذب اعضای هیئت علمی برجسته که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند را دارد.

نیلی افزود:به همین دلیل هیئت امنا طرحی را مصوب کرد که بر اساس آن تعداد معدودی از برجسته‌ترین اعضای هیئت علمی می‌توانند با دریافت حقوقی بیشتر از حقوق پیش بینی شده در دانشگاه تهران فعالیت کنند و دانشگاه تهران اجازه دارد حقوق این افراد را تا 30 درصد افزایش دهد.

 فعالیت بیش از 150 هیات علمی وابسته در دانشگاه تهران

 وی در پایان با اشاره به آیین نامه اعضای هیئت علمی وابسته در دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه برای افرادی که تمایل به همکاری داشته باشند آیین نامه عضو هیئت علمی وابسته را تدوین کرده است. در حال حاضر بیش از حدود 150 هیئت علمی برجسته ایران و جهان به عنوان هیئت علمی وابسته در دانشگاه تهران فعالیت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا