عضویت در سایت

برگزاری «کنگره ملی آموزش عالی ایران» به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس

نخستین کنگره آموزش عالی طی روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه با همکاری وزارت علوم در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مختار جلالی، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس امروز در نشست خبری در دانشگاه تربیت مدرس گفت: نخستین کنگره آموزش عالی با محوریت سیاستگذاری و بین المللی سازی دانشگاه ها، اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد آموزش عالی، آمایش آموزش عالی و توسعه متوازن برگزار می شود.

وی افزود: در این کنگره قرار است محمد فرهادی وزیر علوم و تعدادی از وزرای علوم سابق و اسبق کشور سخنرانی کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های امروز آموزش عالی توسعه کمی است که در این کنگره با حضور معاونان آموزشی دانشگاه ها بررسی خواهد شد.

جلالی افزود: در این کنگره ۳۶ سخنرانی ارائه می شود که تعدادی از این سخنرانی ها توسط وزرای علوم گذشته کشور انجام می شود.

وی عنوان کرد: در این کنگره ۷ کارگاه آموزشی با محوریت برنامه ریزی استراتژیک در آموزش عالی، بین المللی سازی دانشگاه ها، توسعه متوازن آموزش عالی، اقتصاد دانش بنیان و آمایش آموزش عالی برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: برنامه داریم دبیرخانه دائمی این کنگره را با موافقت وزارت علوم راه اندازی کنیم تا این کنگره به صورت مستمر و سالیانه در دانشگاه های کشور برگزار شود.

جلالی گفت: کارگاه های آموزشی این کنگره در روز ۲۵ فروردین ماه برگزار می شود و برنامه سخنرانی های این کنفرانس در ۲۶ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: سخنرانی های کلیدی این کنفرانس در حوزه های توسعه پایدار در آموزش عالی، مروری بر روند توسعه آموزش عالی، تنگناها و چالش ها از نگاه برنامه ششم توسعه، چالش ها و راهبردهای آموزش عالی، ویژگی دانشگاه خوب و اولویت های آموزش عالی است.

منبع: خبرگزاری مهر