عضویت در سایت

تدوین چارچوب همكاری های مشترک علمی ایران و ایتالیا

برنامه چارچوب اجرایی تبادلات مشترک میان کشور ایتالیا و ایران برای سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۶ تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین نشست كمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا به ریاست وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و با حضور روسای تعدادی از دانشگاه های كشورمان و مدیرکل ارتقا، برنامه ریزی و هماهنگی همکاری های پژوهشی وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا برگزار شد و در خصوص راهكارهای تقویت همكاری های مشترك علمی فیمابین تبادل نظر شد.

در این دیدار طرف ایتالیایی، هدف از نشست كمیته مشترك را تدوین برنامه‌ای مشخص و دقیق برای همکاری میان دو کشور در زمینه‌های تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و نیز همکاری در زمینه اعطای مدرک مشترک اعلام كرد.

تبادل دانشجو و پژوهشگران جوان و انجام طرح‌های مشترك تحقیقاتی بر اساس ماده های ۳ و ۴ یادداشت تفاهم بین وزیران علوم دو كشور، مهم‌ترین محورهای مذاكرات دو طرف در این نشست بود.

نخستین نشست کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا پس از دو روز رایزنی با تدوین «برنامه چارچوب اجرایی تبادلات مشترک برای سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۶» به كار خود پایان داد.

کمیته مشترک علمی ایران و ایتالیا بر اساس یادداشت تفاهم همکاری‌های دانشگاهی، علمی و فناوری میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش، دانشگاه‌ها و تحقیقات جمهوری ایتالیا، که در تاریخ ۲۹ شهریورماه ۹۴ که به امضای دو كشور رسیده بود، تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر