عضویت در سایت

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های تربیت مدرس و گوانجو چین

دانشگاه های تربیت مدرس و گوانجو چین با هدف توسعه و تداوم تعاملات و گسترش همکاری علمی بین المللی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب فتح الهی معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اهمیت رویکرد بین المللی شدن دانشگاه ها و توسعه تعاملات، بر داشتن ابتکار عمل در روابط مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه گوانجو تأکید کرد و گفت: برای توسعه همکاری در حوزه آموزش عالی باید در روابط میان دانشگاه ها و روابط دو دانشگاه تربیت مدرس و گوانجو ابتکار عمل صورت گیرد.

وی افزود: عامل مؤثر دیگر در توسعه تعاملات و روابط میان دانشگاه ها تعیین حوزه های همکاری و نحوه انجام همکاری های مشترک است که باید در این نشست و ملاقات های دیگر طراحی شود.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: همکاری دانشگاه های تربیت مدرس و گوانجو در حوزه های پژوهشی و آموزشی از جمله مهندسی عمران، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصاد خواهد بود.

فتح الهی اظهار داشت: نحوه همکاری به صورت همکاری های مشترک پژوهشی، راهنمایی مشترک پروژه های دانشجویان دکترا، برگزاری کنفرانس ها و کارگروه های مشترک و تبادل استاد و دانشجو پیشنهاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر