عضویت در سایت

اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه یزد سال ۱۳۹۵

دانشگاه یزد در نظر دارد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ از میان واجدین شرایط اقدام به پذیرش دانشجوی بدون آزمون در مقطع دکتری نماید. 

به گزارش  پی اچ دی گل،  دانشگاه یزد با انتشار اطلاعیه ای شرایط و زمان ثبت نام در دوره های دکتری بدون آزمون این دانشگاه را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعات ثبت نام :

  •  آخرین مهلت ثبت‌نام غیرحضوری (الکترونیک) برای متقاضیان ۳۱ فروردین ۹۵ از طریق سامانه گلستان است.
  • متقاضیان برای ثبت‌نام غیرحضوری (الکترونیک) می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه به آدرس golestan.yazd.ac.ir با مطالعه راهنمای مربوطه ثبت‌نام خود را به انجام برسانند.
  • لازم است بعد از ثبت نام غیرحضوری اصل مدارک موردنیاز را به آدرس: (دانشگاه یزد، صفاییه، بلوار دانشگاه، چهارراه پژوهش، پردیس اصلی دانشگاه یزد، ساختمان شهید احمدی روشن، مرکز استعدادهای درخشان، کدپستی ۸۹۱۵۸۱۸۴۱۱ ) پست کنید.
  • پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک ناقص یا دریافت شده پس از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۵ ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  • زمان تقریبی اعلام نتایج از طریق وب‌سایت دانشگاه به آدرس yazd.ac.ir تیرماه ۱۳۹۵ خواهد بود.

شرایط اختصاصی:

دانش آموختگان دوره آموزشی – پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد (ورودی های ۹۱، ۹۲، ۹۳) در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند.

۱- دارا بودن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد.

تبصره ۱: دانشجویانی که در مقطع کارشناسی جز ده درصد برتر هم رشته و هم ورودی خود بوده اند، با داشتن معدل هم ترازی می توانند در فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۲: دانشجویانی که میانگین هم تراز شده آنها در مقطع کارشناسی ارشد ۱۷ باشد نیز می توانند در فراخوان شرکت نمایند.

۲- بیش از ۲ سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد، لذا داوطلبانی که در نمیسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ و قبل از آن فارغ التحصیل شده اند ، مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

۳- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی – پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی (کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)